Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 22° C Clear Sky

17. Oktobra. 2015. Sport
Zrinjskom derbi protiv Želje, Sloboda i dalje na vrhu

Fudbaleri Željezničara izgubili su od Zrinjskog s 2:1 u derbiju 12. kola Premijer lige BiH.

Na gostovanju u Mostaru Željezničar je vodio s 1:0 do 85. minuta, a gol za vodstvo ”plavih” postigao je Tiago u 33. minutu utakmice.

Tim s ”Grbavice” je vodio do samog finiša utakmice, odnosno posljednjih deset minuta kada je uslijedio pritisak domaćeg tima, kojem se to ubrzo isplatilo.

U 85. minutu Mladenović je dobio crveni karton, a Zrinjski je bojčanu nadmoć iskoristio i golom Ognjena Todorovića došao do izjednačenja. Radost domaćim navijačima i tri boda Zrinjskom u sudijskoj nadoknadi lijepim pogotkom donio je Miloš Filipović.

Pobjede u ovom kolu ostvarile su i ekipe Čelika, Slobode, Radnika i Mladosti.

Čelik je na ”Bilinom polju” deklasirao Vitez sa 6:1. Dva gola za domaći tim postigao je Semir Bajraktarević (45. i 60. minut), dok su se po jedanput u strijelce upisali Marin Popović (17.), Mahir Karić (38.), Vernes Selimović (43.) i Benjamin Čolić (89.). Jedini gol za goste postigao je Nusmir Fajić u 58. minutu.

Drina je golom Nemanje Stojanovića u 18. minutu povela protiv Slobode s 1:0 i uspjevala je čuvati taj rezultat do posljednjih desetak minuta utakmice.

Međutim, u 83. minutu i 87. minutu Tuzlaci dolaze do potpunog preokreta. Prvo je Ivan Kostić pogodio za 1:1, a zatim je Slujeman Krpić donio svom timu nova tri boda.

Radnik je u gostima savladao Rudar golom Adnana Šećerovića u 76. minutu, dok je Mladost u gostima iznenadila Travnik golovima Harisa Dilavera u 77. i Mirze Rizvanovića u 87. minutu. Travnik je preko Irhana Smajića uspio smanjiti na 2:1 u posljednjim minutama meča.