Monday, 29. April 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Few Clouds

21. Marta. 2024. Sport
“Zmajevi” ostali bez Evropskog prvenstva: Ukrajina nakon preokreta pobijedila BiH

Fudbaleri Bosne i Hercegovine šokantno su izgubili od Ukrajine u polufinalu baraža za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:1.

Bila je ovo dobra partija izabranika selektora Save Miloševića sve do posljednjih pet minuta regularnog toka utakmice.

“Zmajevi“ su se od samog starta dobro postavili. Presingovali su Ukrajince u napadu, a u odbrani su odlično stajali i sprječavali nalete favorizirane 24. selekcije svijeta.

Na prvu ozbiljnu šansu čekalo se do 38. minute, ali se Edin Džeko i Sead Kolašinac nisu sporazumjeli i propala je izgledna prilika.

Dobro su bh. fudbaleri otvorili i drugo poluvrijeme, a u 57. minuti je „eksplodiralo“ Bilino polje. Amar Dedić je ubacio loptu pred gol Ukrajinaca, a u vlastitu mrežu je skrenuo Mikolenko. Zbog povreda su van igre morali Dedić i Anel Ahmedhodžić.

U 83. minuti rezervista Miralem Pjanić je sjajno uposlio Ermedina Demirovića koji nije uspio savladati Lunjina.

I onda šokantne tri minute. Prvo je rezervista Jaremčuk poravnao na 1:1 u 85., a tri minute kasnije asistirao je Dovbiku.

Iako se igralo osam minuta nadoknade, naša selekcija se nije uspjela vratiti u utakmicu. Propala je ovako još jedna šansa da se domognemo Evropskog prvenstva.

Naša selekcija će u utorak, 26. marta, igrati revijalnu utakmicu protiv Izraela. Ukrajina će protiv Islanda, koji je večeras bio bolji od Izraela (4:1), igrati za plasman na Euro u Njemačkoj.