Tuesday, 16. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Light Rain

19. Januara. 2021. Sport
Warriorsi šokirali Lakerse nakon preokreta, Harden i Durant režirali novi trijumf Netsa

Golden State Warriorsi šokirali su Los Angeles Lakerse usred njihovog Staples Centera i slavili nakon čudesnog preokreta sa 113:115.

Činilo se da će aktuelni prvaci lako doći do pobjede, već u prvoj četvrtini imali su vodstvo od 19 poena razlike (34:15). Prednost su održavali sve do zadnje dionice, Warriorsi su polako topili razliku da bi u zadnje tri minute čak i poveli.

Steph Curry je pogodio ključnu trojku za 110:115 minut prije kraja, zatim su LeBron James i Dennis Schoeder smanjili na 113:115 sa linije slobodnih bacanja. Upravo je James sa zvukom sirene imao priliku ubaciti trojku i donijeti trijumf Lakersima, ali nije bio precizan…

U pobjedničkom timu istakli su se Curry (26 poena) i Kelly Oubre (23), kod domaćina su najefikasniji bili Schroeder (25) i James (19).

Brooklyn Netsi su ostvarili novu pobjedu na krilima raspucanog tandema James Harden – Kevin Durant, savladali su Milwaukee Buckse nakon velike drame.

Posljednji poeni na meču upravo su plod akcije pomenutog dueta, Harden je asistirao Durantu za trojku i pobjedu od 125:123. Bucksi su nakon tog ubačaja imali dvije prilike da spase utakmicu, ali oba puta Khris Middleton je bio neprecizan u šutu za tri poena.

Harden (34 poena, 12 asistencija) i Durant (30) su kombinovano postigli više poena od ostatka ekipe Brooklyna, kod Milwaukeeja je najbolji bio Giannis Antetokounmpo (34 poena, 12 skokova).