Saturday, 20. December 2025.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

9. Februara. 2024. Bosna i Hercegovina
Vladajuća koalicija u Sarajevu bez konkretnih rješenja o zahtjevima EU

Predstavnici vlasti u Bosni i Hercegovini u četvrtak 8. februara nisu razgovarali o konkretnim rješenjima koja se odnose na ispunjavanje četiri zakona koja je pred njih postavila izvršna direktorica za Evropu u Evropskoj službi za vanjske poslove u Sarajevu, dan ranije.

Ona  je tada kazala da su zaključivanje sporazuma o statusu Evropske agencije za upravljanje operativnom saradnjom na vanjskim granicama (FRONTEX), Zakon o sprječavanju pranja novca i sprječavanju finansiranja terorizma, Zakon o sukobu interesa i Zakon o sudovima su prioriteti koje Bosna i Hercegovina mora ispuniti do marta, kada će biti donesena odluka o tome hoće li BiH početi pregovore o pristupanju EU.

Kako je rečeno nakon sastanka 8. februara u Sarajevu, u narednih sedam dana bi trebali da se, u okviru radnih grupa, usaglase stavovi u vezi Zakona o Sudu BiH, Zakona o sprječavanju pranja novca i sprječavanji finansiranja terorizma, Zakona o sukobu interesa i Izbornom zakonu.

Na sastanku su učestvovali predsjednici- Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Dragan Čović, Socijaldemokratske partije (SDP) Nermin Nikšić, Naroda i pravde Elmedin Konaković i Naše stranke Edin Forto.Rečeno je i da će od Evropske unije tražiti datum početka pregovora.

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision