Thursday, 2. May 2024.
Unsko-sanski kanton 12° C Light Rain

6. Oktobra. 2019. Zanimljivosti
Utakmica u Brazilu prekinuta zbog roja osa na korner zastavici, jedna ubola Danija Alvesa

Nesvakidašnja scena viđena je jučer u Brazilu tokom susreta između Sao Paula i Fortaleze.  Susret na stadionu Morumbi prekinut je na pet minuta zbog osa.

U 25. minuti susreta iskusni Dani Alves je krenuo izvesti korner, no ubrzo je pobjegao od korner zastavice držeći se za vrat. Nikome nije bilo jasno šta se dešava, a onda je pomoćni arbitar pokazao igračima da se odmaknu jer se na korner zastavici skupio roj osa, a jedna od njih je ubola legendarnog Brazilca.

Odbrambeni igrač gostujuće ekipe Jackson je odlučio riskirati i skloniti korner zastavicu, te je bacio na tartan stazu.

Činilo se da je problem riješen i da su ose otišle, no nakon nekoliko minuta one su se ponovo vratile na isto mjesto.

Problem je na kraju riješen na taj način što su redari stavili kesu na korner zastavicu i na taj način omogućili igračima da mogu neometano igrati.

Susret je završen pobjedom Sao Paula rezultatom 2:1 pogocima Pabla i Gomesa, dok je za goste pogodio Paulista iz penala.