Sunday, 7. December 2025.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

4. Novembra. 2015. USK, Vijesti
USK: Do kraja oktobra od koncesija naplaćeno više od 900 000 KM

Poduzeće Lager iz Posušja uplatilo je 500.000 KM u budžet USK. Time je ispoštovana prva od obaveza iz Ugovora o eksploataciji mrkog uglja na lokalitetu Zlauše-Fajtovci- Gornji Kamengrad, potpisanog prošle sedmice između Ministarstva privrede i ovog poduzeća.

Ugovorom za eksploataciju mrkog uglja na lokalitetu „Zlauše-Fajtovci-Gornji Kamengrad u Sanskom Mostu kojeg su prije nekoliko dana potpisali su Vid Šantić,ministar privrede i Željko Lovrić, izvršni direktor poduzeća Lager iz Posušja, definisano je da je koncesionar između ostalog dužan u roku od 8 dana od potpisivanja ugovora uplatiti 500.000 KM. Uplatom, i to prije isteka roka, taj dio obaveze je ispunjen, kaže Vid Šantić, ministar privrede USK.

Od ovog iznosa 200 000 KM ide u budžet Kantona a 300 000 KM Općini Sanski Most.

Inače, u Lageru su u procesu pribavljanja neophodnih dozvola, kako bi krenuli s eksploatacijom a za početak je planirano upošljavanje 50 radnika, prvenstveno onih koji su ostali bez posla stečajem Rudnika mrkog uglja Kamengrad, dok će kompletna ulaganja iznositi 10, 5 miliona KM.

Ministar Šantić ističe da je RMU Kamengrad konkretan primjer zalaganja za uređenje oblasti koncesija. Pojedinačno po godinama godišnje uplate po koncesionim ugovorima iznosile su, u prosjeku, oko 150 000 KM. Ove godine, sa 31.10. već je uplaćeno u budžet više od 900 000 KM, a do kraja godine, očekuje ministar privrede, taj će iznos biti veći od milion maraka.

ZADNJE VIJESTI IZ USK Vijesti

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision