Saturday, 6. December 2025.
Unsko-sanski kanton 5° C Light Rain
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

8. Aprila. 2015. USK, Vijest dana
USK: Budžetski korisnici u fazi priprema za štrajk

Nakon što je Unsko-sanski kanton dobio Budžet za 2015. kojim se predviđa smanjenje plaća budžetskih  korisnika za šest posto bez da je za to pribavljana suglasnost sindikata, većina budžetskih korisnika u fazi su priprema za štrajk.

Iz Vlade kantona u utorak  ipak najavljuju nastavak socijalnog dijaloga, a iz Kantonalnog saveza samostalnih sindikata ističu da se pregovorima mora prići krajnje ozbiljno i odgovorno.

„Ukoliko se Vlada bude ponašala ovako kako je počela, ja sumnjam da će doći do dogovora, međutim, dogovori se moraju, i pregovori, stalno voditi, jer samo se pregovorima može riješiti ovakva situacija“, kategoričan je Muhamed Mahmutović, predsjednik Saveza samostalnih sindikata USK-a.

Samir Fajić, predsjednik srednjoškolskog sindikata i Zehra Hadžić predsjednica sindikata osnovnog obrazovanja, jučer su se pojavili u Općinskom sudu Bihać gdje su podnijeli zahtjev za arbitražu, između njih i Vlade.

Oni su od Vlade tražili sporazum o minimumu poslova da bi stupili u štrajk, i dalje očekujući da Vlada povuče smanjenja plaća od 6 posto.

Međutim, Vlada im je odgovorila tek nakon što je istekao rok, i po njima ne adekvatno, jer su tražili da tokom štrajka odvija se i nastava. Sindikat prosvjete to nije prihvatio, i evo ih, predali su za arbitražu na sudu.

Očekuje se da će nakon 5-7 dana i to biti rješeno nakon čega će stupiti u štrajk. Policija će ih čekati do 15.og, ako ne završe do tada, počeće štrajk i bez njih.

 

ZADNJE VIJESTI IZ USK Vijest dana

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision