Friday, 3. May 2024.
Unsko-sanski kanton 12° C Light Rain

20. Juna. 2015. Sport, Vijesti
U20: Fudbaleri Srbije priredili senzaciju, pobijedili Brazil i postali prvaci svijeta

Fudbalska reprezentacija Srbije do 20 godina postala je prvak svijeta nakon što su u finalnom susretu SP-a pobijedili Brazil sa 2:1 nakon produžetaka.

Igrači omladinske selekcije Srbije uspjeli su u utakmici igranoj na Novom Zelandu savladati peterostruke šampione svijeta nakon 118 minuta, a pobjedu im je donio vezista Nemanja Maksimović.U susretu karijera mladi fudbaleri Srbije, predvođeni selektorom Veljkom Paunovićem, postigli su jedan od najvećih uspjeha u historiji fudbala te zemlje.

Srbijanski mediji ovaj uspjeh upoređuju sa onim iz 1987. godine kada se selekcija Jugoslavije predvođena Prosinečkim, Šukerom, Petrićem, Mijatovićem i drugima popela na krov svijeta.

U tvrdom okršaju do prvog gola čekalo se 70 minuta, a mrežu protivnika načeo je Mandić. Brazilci su uspjeli da izjednače samo tri minute kasnije preko Pereire, nakon čega se otišlo u produžetke, a pobjeda je stigla tek u 118. minuti.