Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Clear Sky

29. Juna. 2016. Sport, Vijesti
U17 SP: Kadeti BiH ispali u osmini finala od aktuelnog viceprvaka Australije

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u osmini finala U17 Svjetskog prvenstva u Španiji od Australije rezultatom 75:72.

Australci, viceprvaci sa prošlog i pretprošlog U17 Mundobasketa, su mnogo bolje otvorili meč i odlijepili su se na devet poena prednosti (20:11) pred kraj prve četvrtine, no izabranici Josipa Pandže su uspjeli prići na minus pet (20:15).
U drugoj četvrtini naši zlatni momci su zaigrali mnogo bolje i u 16. minuti susreta su nakon slobodnih bacanja Džanana Muse stigli do prvog vodstva na utakmici (25:23), a na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu naše selekcije 30:27.
Početkom drugog poluvremena Australci su ponovo poveli Elkazovim košem za 32:31, no brzo su se naši kadeti vratili u vodstvo i do kraja treće četvrtine su se popeli na pet poena prednosti (52:47).
Drugo poluvrijeme otvoreno je Musinom trojkom za našu najveću prednost na meču (55:47), ali su se prvaci Okeanije vratili u meč i stigli na jedan poen zaostatka u 34. minuti susreta, a potom i poveli sa 59:57. Četiri minute prije kraja meča Australija je vodila sa 64:61, no za samo dvije minute naši igrači su napravili seriju 9:1 i uspjeli preokrenuti na 70:65, no našim momcima je tada pala koncentracija i Australija je napravila seriju 10:0 i u posljednju minutu susreta ušla s pet poena prednosti (75:70). Do kraja susreta naši zlatni momci su uspjeli samo smanjiti na konačnih 75:72.
Džanan Musa je postigao 34 poena uz katastrofalan šut iz igre (9/24) i sa linije slobodnih bacanja (12/21), a Sani Čampara je postigao 17 poena.