Jedna osoba je poginula, a 10 je povrijeđeno u napadima ukrajinskih snaga na Belgorodsku oblast u posljednja 24 sata , saopštio je vršilac dužnosti gubernatora Aleksandar Šuvajev.
Prema njegovim riječima, povrijeđeni su u Grajvoronskom, Krasnojarskom, Rakitjanskom i Šebekinskom okrugu, dok se četvoro ljudi liječi u lokalnim bolnicama.
Merkuris: Putinove riječi o odgovoru na zaplijenu brodova treba shvatiti ozbiljno
Izjavu ruskog predsjednika Vladimira Putina o mogućem odgovoru Moskve na zaplijenu ruskih trgovačkih brodova treba shvatiti ozbiljno, ocjenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
On je naveo da Putinova izjava predstavlja “de fakto naređenje” ruskoj mornarici da reaguje.
Putin je 12. avgusta izjavio da će Rusija “odgovoriti istom mjerom” na pokušaje zapadnih zemalja da zaplijene ruske trgovačke brodove, ocjenivši takve postupke kao kršenje međunarodnog pomorskog prava i “pirateriju”.
ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

