Sunday, 7. December 2025.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

13. Novembra. 2020. Bosna i Hercegovina
U Federaciji BiH neće biti proglašeno stanje nesreće

Štab Civilne zaštite Federacije Bosne i Hercegovine (BiH) nije prihvatio prijedlog Kriznog štaba Federalnog ministarstva zdravstva da se na području Federacije BiH proglasi stanje nesreće.

Štab na čijem je čelu Jelka Miličević, inače ministrica finansija u Vladi Federacije, ovu odluku je donio na sjednici održanoj sinoć

“Krizni štab  Ministarstva zdravstva je bio izričit u traženju odluke o proglašenju stanja nesreće, što mi potpuno razumijemo. Rekli smo da ne prihvatamo u ovom trenutku taj prijedlog jer je bilo i drugih načina da se reaguje. Mi smo krajem septembra tražili od štaba civilne zaštite u kantonima da analiziraju stanje, naprave program mjera i shodno toj procjeni da donesu odluke o proglašenju nesreće,” izjavila je Jelka Miličević.

Ona je istakla da je stigao odgovor samo iz četiri kantona od deset koliko ih ima u Federaciji.”Od ta četiri kantona samo je jedan, Zapadnohercegovački, donio odluku o poglašenju stanja nesreće,” precizirala je Miličević.

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision