U Cazinu se održava prvi “Chest Fest”, festival kestena, kojem je cilj promocija proizvoda od kestena i razvoj turističkih kapaciteta ovog kraja.
Od kestena se može napraviti 350 različitih proizvoda i delicija čija je kvaliteta neupitna i korisna za zdravlje. Organizatori festivala smatraju da se resursi, odnosno bogate kesetenove šume i brendirani kestenov med moraju usmjeriti na razvoj turizma, ekonomije i poljoprivredne proizvodnje.
U okviru Festivala organizirane su radionice za djecu i stručna predavanja, a u centru Cazina postavljene se drvene kućice u kojima se prodaju proizvodi od kestena.Festival je svečano otvoren u četvrtak… Završna manifestacija ovog festivala, pješačenje kestenovim šumama, na koju je već prijavljeno više stotina građana, planirana je za nedjelju, 31.oktobar.
ZADNJE VIJESTI IZ USK



