Sunday, 7. December 2025.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

24. Decembra. 2020. Svijet
Trump stavio veto na Zakon o odbrani SAD-a
Članovi Kongresa SAD su mjeru usvojili u broju glasova koji ne dozvoljava veto, što znači da bi mogli da obore Trumpovu odluku.

Ako Kongres u ovom slučaju ne poništi veto kojeg je nametnuo Trump, to bi bio prvi put nakon 60 godina da Zakon o odobrenju nacionalne odbrane (NDAA) ne bude usvojen.

Trump je taj čin nazvao “poklonom” Kini i Rusiji.

“Nažalost, Zakon ne uključuje kritične mjere nacionalne sigurnosti, uključuje odredbe koje ne poštuju naše veterane i historiju naše vojske, a proturiječi naporima moje administracije da Ameriku stavi na prvo mjesto u našim akcijama nacionalne sigurnosti i vanjske politike”, poručio je Trump.

On smatra da bi mjere Zakona kojima se ograničava dovođenje trupa kući bile odraz ne samo loše politike već i neustavnosti.

Uoči stavljanja veta neki od Trumpovih savjetnika su ga upozorili da ne odbija ovaj Zakom jer će to sve kako se i očekuje Kongres osporiti.

Trump je i ranije stavio veto na osam zakona, a to su podržale njegove kolege republikanci u Kongresu, piše BBC.

ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision