Thursday, 2. May 2024.
Unsko-sanski kanton 12° C Light Rain

30. Marta. 2016. Sport, Vijest dana, Vijesti
Trijumf Zmajeva u Cirihu: Džeko i Pjanić za pobjedu protiv Švicarske

Golovima Edina Džeke i Miralema Pjanića, fudbalska reprezentacija BiH večeras je u Cirihu u prijateljskoj utakmici savladala Švicarsku sa 2:0. Zmajevi su večeras odigrali jedan od najboljih susreta pod vodstvom selektora Mehmeda Baždarevića.

Selektor BiH Mehmed Baždarević nije želio ništa kalkulisati i na teren je izveo najjači sastav kojim rasplaže u ovom trenutku. Njegovi izabranici od početka su krenuli ofanzivno i već u prvim minutama domaćinu dali do znanja da su u Cirih došli po pobjedu.

Majstorija Džeke i čarolija Pjanića

Na prvi pogodak čekalo se svega 14 minuta. Senad Lulić je dugim pasom uposlio Džeku na lijevoj strani, a najbolji strijelac bh. reprezentacije svih vremena ušao je u šesnaesterac i prizemnim udarcem matirao Sommera.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a na 2:0 je u 57. minuti povećao Miralem Pjanić fenomenalnim golom iz slobodnog udarca.

Na dvadesetak metara od gola fauliran je Džeko, loptu je uzeo Pjanić i poslao je u same rašlje Sommerovog gola. Još jedan sjajan gol našeg veznjaka.

Promašaj Bešića

Do kraja susreta bilo je nekoliko prilika pred oba gola, ali se rezultat nije mijenjao.

Najbolju priliku je imao Muhamed Bešić, kada je u sudijskoj nadoknadi izašao sam pred golmana domaćih, ali se nije najbolje snašao.