Tuesday, 14. May 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Light Rain

9. Januara. 2019. Sport
Thompson uništio Knickse, Jokićev triple-double protiv Heata
Aktuelni prvaci Warrirosi su dominirali tokom cijele utakmice protiv Knicksa, nakon prve četvrtine su imali prednost 31:25, dok su na poluvremenu vodili rezultatom 61:49. Treći period igre su također odlično odigrali te su ubacili 33 poena, dok su Knicksi stali na 19. Golden Stateu je pripala i posljednja dionica (28:27), a konačan rezultat utakmice je glasio 122:95 za Warriorse. Do pobjede ih je predvodio sinoć nezaustavljivi Klay Thompson koji je postigao 43 poena, dok je najviše za Knickse ubacio Mario Hezonja, ukupno 19.

Dobru utakmicu je odigrao i Nikola Jokić za Denver Nuggetse protiv Miami Heata. On je zabilježio triple-double učinak zahvaljujući 29 postignutih poena, 11 skokova i 10 asistencija. On je vodio svoj tim do pobjede rezultatom 103:99. Najviše poena za poraženu ekipu Miamija postigao je Dion Waiters, svega 15.