Ponedjeljak, 14. Septembra 2020.
Unsko-sanski kanton 16° C Scattered Clouds

14. Septembra. 2020. Sport
Thiem nakon nestvarnog preokreta pobijedio Zvereva i osvojio US Open
Sličnu stvar vidjeli smo i u drugom gemu, s tim da je Thiem ovaj put uspio uzvratiti na jedan napravljeni break, no to mu nije bilo dovoljno za bilo šta više pa je i drugi set izgubio, ovaj put rezultatom 6:4.

U četvrtom setu, kojeg je opet osvojio Thiem, Austrijancu je bio dovoljan jedan break, napravio ga je u osmom gemu, stigao do vodstva od 5:3 i nakon što je odbranio svoj servis, poravnao rezultat na 2:2 u setovima.

Na kraju, pobjednik je odlučen u petom setu i to nakon tie-breaka, a u pravoj drami u finalu US Opena na kraju se bolje snašao Thiem koji je sa 8:6 u tie-breaku stigao do osvajanja ključnog petog seta, odnosno titule prvaka.

Ovo mu je prva Grand slam titula, a do nje je došao tek iz četvrtog pokušaja pošto je ranije gubio od Novaka Đokovića na Australian Openu te dva puta Rafaela Nadala na Roland Garrosu.