Iranska Revolucionarna garda zaprijetila je Sjedinjenim Državama nakon, kako tvrde, uspješno odbijenog američkog napada na otok Sirik. U priopćenju se navodi da su pomorske i zračne snage Korpusa čuvara islamske revolucije (IRGC) “uspješno neutralizirale” američku akciju, prenosi iranska agencija ISNA. Garda je poručila da američki napad neće ostati bez odgovora. “Ističemo da ova agresija neće proći bez odgovora, a naš će odgovor biti brz i odlučan, u vrijeme i na mjestu koje sami odaberemo”, stoji u izjavi. Predsjednik Odbora za nacionalnu sigurnost iranskog parlamenta Ebrahim Azizi osudio je američke napade, nazvavši ih “bezobzirnim kršenjem primirja”. Azizi je poručio da je Trump “pokazao kako nije predan načelima pregovora ili primirja”. “Ovo bezobzirno kršenje primirja će, kao i uvijek, dovesti do povlačenja. Požalit će”, izjavio je Azizi. U objavi na društvenoj mreži X dodao je: “Svaljivanje krivnje više ne prolazi.”

