Humanitarna pauza u sirijskom Halepu stupila je jutros na snagu, a trajat će u narednih deset sati, javlja Anadolu Agency (AA).
Humanitarna pauza trajat će između 09:00 i 19:00 sati.
Cilj ove pauze je sprečavanje stradanja civila, a bit će otvoreno i osam humanitarnih koridora, od toga šest za civile i dva za oružane grupe.
Ranije je Igor Konašenkov, glasnogovornik ruskog Ministarstva odbrane, saopćio kako su Rusija i režim sirijskog predsjednika Bashara Al-Assada spremni na ponovni prekid zračnih napada u Halepu, takozvanu humanitarnu pauzu, uz dobijanje garancija međunarodnih organizacija o spremnosti da se evakuiraju civili.
Rusko Ministarstvo odbrane 20. oktobra je donijelo odluku o uvođenju humanitarne pauze tokom koje neće biti izvođeni zračni napadi na Halep, kako bi bila omogućena evakuacija civila u tom gradu i povlačenje naoružanih opozicionih grupa ka Idlibu
ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

