Thursday, 9. May 2024.
Unsko-sanski kanton 20° C Overcast Clouds

20. Marta. 2017. Sport
Stručan i kvalitetan rad velikokladuškog karate kluba “Regeneracija” potvrđen u Sloveniji i Hrvatskoj – sa 13 takmičara osvojili 14 medalja

Karate klub „Regeneracija“ Velika Kladuša sa još jednog turnira se vratio sa više medalja nego li je učestvovalo takmičara. Naime, Karate klub „Regeneracija“ je u subotu, 18.03.2017. godine nastupio na 3. Karate turniruPodgrad 2017“, Ilirska Bistrica u Sloveniji.

Na ovaj Karate turnir „Regeneracija“ je poslala svoje sekcije Podzvizd i Vrnogračsa trenerima, Begom Rekićem i Rifetom Dizdarevićem što se pokazalo kao pun pogodak jer su i sekcije potvrdile kvalitet rada za što su i nagrađene. Na turniru koji je imao i karakter druženja nastupilo je šest klubova sa oko 120 takmičara. Karatisti ovih sekcija nastupili su sa 13 takmičara te osvojili ukupno 14 medalja i to: 2 zlatne, 2 srebrene i 10 bronzanih. U ukupnom poretku Kladuščani su osvojili treće mjesto.

Isti dan u Opatiji R. Hrvatska se održavao 18.OPATIJA KUP 2017. u organizaciji KK Opatija u Sportskoj dvorani “Marino Cvetković.”Na turniru je KK Regeneraciju predstavljao  talentirani karataš TARIK SALKIĆ koji je osvojio 4.medalje.

Države:4

Drugi dan vikenda TARIK SALKIĆ je  u Zagrebu na turniru pod nazivom 9.BUSHIDO KARATE KUP PRIJATELJSTVA

nastupao u dvije kategorije i u Veliku Kladušu donio još dvije zlatne medalje.

KATA: UČENICI 10-11 god. OPEN      zlato

BORBE: UČENICI 10-11 god. -30 kg  zlato