Saturday, 7. February 2026.
Unsko-sanski kanton 7° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

7. Februara. 2026. Bosna i Hercegovina
Stanje na putevima u BiH: Saobraća se po mokrom i klizavom kolovozu

Zabranjeno je kretanje svih vozila preko mosta na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vozila ukupne mase do 3,5 tone mogu koristiti puteve preko Kalinovika (ima 19 km makadamske ceste) i Grebka, dok teretna vozila moraju ići preko Rogatice i Goražda.

U većem dijelu Bosne i Hercegovine jutros se saobraća po mokrom i mjestimično klizavom kolovozu. Zbog kiše koja je zahvatila pojedine regije, a zbog lokalno obilnijih padavina i grmljavinskih pljuskova, vozačima se preporučuje dodatni oprez.

Učestali odroni 

Zbog učestalih odrona poseban oprez savjetujemo na dionicama: Bihać-Srbljani-Bosanska Krupa, Crna Rijeka-Jajce, Bugojno-Kupres, Kladanj-Vlasenica, Simin Han-Banj Brdo, Srebrenik-Šićki Brod-Olovo, Ribnica-Banovići, Mostar-Doljani, Buna-Masline, Sarajevo-Foča-GP Šćepan Polje, Goražde-Čajniče-GP Metaljka i Višegrad-Vardište, kao i prevoje Rostovo (Novi Travnik-Bugojno), Mlinište (Glamoč-Mrkonjić Grad) i Makljen (Prozor-Gornji Vakuf/Uskoplje), navode iz BIHAMK-a.

Na otvorenim dionicama mogući su bočni udari vjetra, naročito u Hercegovini. Zbog navedenih vremenskih prilika, preporučujemo izbjegavanje naglih kočenja i povećanje razmaka između vozila.

Zbog izvođenja radova na izgradnji bukobrana na dionici autoceste A-1 Sarajevo sjever- Podlugovi saobraća se samo preticajnom trakom.Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.

Granični prijelazi 

Na graničnim prijelazima promet putničkih vozila protiče uz zadržavanja do 30 minuta.

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.

Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prijelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision