Friday, 19. April 2024.
Unsko-sanski kanton 4° C Few Clouds

13. Oktobra. 2021. Sport
Srbija savladala Azerbejdžan, samo je jedna pobjeda dijeli od Svjetskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Srbije je savladala Azerbejdžan i samo jedna pobjeda je dijeli od direktnog plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Napadač Fiorentine je doveo Srbiju u vodstvo u 30. minuti kada je realizovao penal, a Azerbejdžan je izjednačio u 45+2. kada je veliku grešku golmana Predraga Rajkovića iskoristio Emin Mahmudov i pogodio za 1:1.

U 53. minuti Vlahović je pogodio za 2:1, a konačnih 3:1 je postavio Dušan Tadić pogotkom iz penala u 83. minuti. Srbija je na taj način stigla do 17. boda kojim je ostala lider na tabeli.

Srbija ima bod više od Portugala koji je sa 5:0 savladao Luksemburg (Ronaldo penal 8, Ronaldo penal 13., 87., Fernandes 18., Palhinha 69.), a obje selekcije su već osigurale minimalno baraž.

Portugal ima utakmicu manje, ali čak i ako nekadašnji evropski prvak pobijedi Sjevernu Irsku, Srbija će imati šansu pobjedom u direktnom duelu sa Ronaldom i družinom u posljednjem kolu 14. novembra otići direktno na Mundijal u Katar.