SLOVENIJA danas ublažava dosta mjera. Nakon najstrožih mjera uvedenih krajem oktobra slovenska je vlada donijela odluku da će se neke od njih ublažiti pa će od danas do 23. decembra djelomice biti obnovljen javni prijevoz, a ponovo će početi raditi i neke uslužne djelatnosti.
No onda bi, prema informacijama kojima raspolaže 24.ur, moglo uslijediti potpuno zatvaranje. To bi zatvaranje koje, kako su napisali, vlada priprema trajalo od Badnjaka do 4.januara.U tom bi periodu, dakle u vremenu Božića i Nove godine, radile samo zdravstvene ustanove, apoteke i trgovine s hranom.
Vlada bi o svemu trebala odlučivati ove sedmice. No 24ur naglašava da nije isključeno da nove mjere iza 23.decembra. budu ipak nešto blaže.
ZADNJE VIJESTI IZ Region
