Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Light Rain

17. Augusta. 2022. Sport
Slavi Bosno i Hercegovino: Lana Pudar osvojila zlatnu medalju u Rimu!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas je osvojila u finalnoj utrci na 200 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Lana u Rimu zaista briljira sa svojim nastupima jer je prije nekoliko dana osvojila historijsku bronzanu medalju u utrci na 100 metara delfin.

Nakon toga Lana se bez problema plasirala u finale utrke u disciplini na 200 metara delfin, a večeras u finalu naša plivačica je osvojila zlatnu medalju!

Lana je u finalu bila nevjerovatna i počistila je svoju konkurenciju. 16-godišnjakinja je završila utrku u vremenu 2:06.81 i oduševila je cijeli svijet.

Srebro je osvojila danska plivačica Helena Rosendhal Bach, dok je treća bila italijanska plivačica Ilaria Cusinato.

Opis nije dostupan.

Lana je još jednom pokazala da se radi o fantastičnoj plivačici na koju možemo biti itekako ponosni jer u najboljem svjetlu predstavlja Bosnu i Hercegovinu u cijelom svijetu.

Što se tiče nastupa na EP u Rimu Pudar se takmičila i u disciplini 50 metara delfin gdje je u konačnici zauzela 10. mjesto. U toj disciplini je došla do polufinala.