Monday, 6. May 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Broken Clouds

18. Novembra. 2018. Sport
Sjajni Luka Dončić nosio Dallas do pobjede protiv neprepoznatljivog Golden Statea
Domaći su bolje otvorili meč, pa su tako čitavu prvu četvrtinu imali blagu prednost koja nijednog trenutka nije bila dvocifrena, riješili su je u svoju korist rezultatom 26:22, da bi sredinom druge četvrtine Warriorsi anulirali i preokrenuli prednost Dallasa i na odmor se otišlo s blagom prednošću Golden Statea od 59:57.

Slično kao u drugoj, Golden State je i u trećoj četvrtini imao blagu prednost, igralo se faktički koš za koš, a u samom finišu meča Dallas je bio više fokusiran, iskoristio je prednost domaćeg terena i na kraju je upisao pobjedu rezultatom 112:109.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je sjajni Luka Dončić koji je ubacio 24 poena, a imao je i četiri asistencije i devet skokova, dok je kod gostiju Durant ubacio 32 poena.

Još jedan poraz Golden Statea samo će još više uzbuditi strasti u ovom klubu, posebno nakon nedavne svađe između Greena i Duranta koja je očigledno ostavila velike posljedice na ekipu.

Vučević je postigao 36 poena u pobjedi Orlanda na domaćem terenu protiv LA Lakersa rezultatom 130:117, a sjajnu noć imao je i Harden koji je ubacio 34 poena u pobjedu Houstona protiv Sacramenta rezultatom 132:112.

New Orleans je kao domaćin bio bolji od Denvera rezultatom 125:115 uz 40 poena Davisa, a treba spomenuti i 60 poena Walkera u porazu Charlottea od Philadelphije nakon produžetaka rezultatom 122:119.