Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 24° C Overcast Clouds

22. Februara. 2019. Sport
Sjajni Jusuf Nurkić izdominirao protiv Musinog Brooklyna i donio Portlandu 35. pobjedu
Prvo poluvrijeme proteklo je u poprilično opreznoj igri i jedne i druge ekipe s puno promašaja u fazi napada, a nakon 24 minute rezultat na semaforu je bio 50:50. Najveću prednost imao je Brooklyn početkom druge četvrtine kada su imali devet poena prednosti (34:27), no Trail Blazersi su se brzo vratili i na poluvrijeme se otišlo s nerješenim rezultatom.

Odmah na početku drugog poluvremena gosti su stigli u vodstvo i kontrolisali su prednost, a krajem treće dionice stigli su do dvocifrenog vodstva, s kojim su ušli u posljednju četvrtinu meča.

Iako se činilo da se sredinom posljednje dionice Brooklyn vratio u meč s obzriom na to da su stigli na samo jedan poen zaostatka, gosti iz Portlanda opet su zaigrali sjajno, odlijepili su se na dvocifrenu prednost i meč riješili u svoju korist.

Najefikasniji igrač na meču bio je sjajni bh. centar Jusuf Nurkić koji je za nešto više od 28 minuta postigao 27 poena, imao je 12 skokova i jednu asistenciju. Nurkić je imao sjajan postotak šuta iz igre (10 od 15), a šutirao je jednom i tri poena, no bez učinka.

Nurkića je pratio McCollum koji je ubacio 21 poen, a efikasan je bio i Enes Kanter koji je ubacio 18 poena za 20 minuta na parketu. Kod domaćih, istakao se Crabbe koji je ubacio 17 poena.

Džanan Musa nije bio u ekipi Brooklyna za ovaj meč, a on je igrao susret u Razvojnoj NBA ligi.