Sunday, 28. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Few Clouds

2. Aprila. 2017. Sport
Sjajni Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome protiv Empolija
Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 30. kola Serije A ekipu Empolija sa sigurnih 2:0. U prvom poluvremenu gosti su imali veći posjed lopte, ali je Roma bila konkretnija i stvorila više prilika.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko jednu od njih uspio je pretvoriti u gol kada je pogodio u 12. minuti na asistenciju Rudigera. U nastavku Roma je nastavila sa ofanzivom, a činilo se da gosti nisu imali snage da pariraju Vučici.

Večeras sjajni Džeko u 56. minuti iskoristio je dodavanje Salaha pa udvostručio prednost te ujedno postavio i konačni rezultat meča.

Dijamant je u pobjedničkoj ekipi igrao do 73. minute, kada je umjesto njega ušao legendarni Totti. Svoj bilans nakon večerašnje utakmice popravio je na 33. postignuta gola u sezoni, a u Seriji A se 23 puta upisivao u listu strijelaca.

Također, sa 33. postignuta gola postao je najbolji strijelac Rome u jednoj sezoni, a srušio je rekord kojeg je držao Francesco Totti.

S druge strane, u redovima Empolija cijelu utakmicu odigrao je još jedan Zmaj, Rade Krunić.

Roma je uprkos pobjedi ostala na drugom mjestu Serije A s pet bodova zaostatka u odnosu na lidera Juventusa, ali i utakmicom više. Empoli je na 17. poziciji.