Saturday, 27. July 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Clear Sky

23. Septembra. 2023. Sport
Sjajne nogometašice BiH pobijedile Bjelorusiju na otvaranju Lige nacija

Nogometašice Bosne i Hercegovine pobijedile se večeras u Gyoru u 1. kolu Lige nacija (B liga) ekipu Bjelorusije rezultatom 2:1 te tako na najbolji način otvorili novo takmičenje.

Naš tim je u vodstvo stigao već u šestoj minuti kada je pogodila Jelčić na asistenciju Kapetanović.

Slavlje našeg tima je ipak trajalo samo osam minuta jer je Linnik iskoristila dodavanje Pilipenko te izjednačila rezultat. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Zmajice su do pobjede stigli tri minute prije kraja utakmice kada je mrežu Bjelorusije zatresla Gavrić za konačnih 2:1.

U drugoj utakmici naše grupe 4 Češka je pobijedila Sloveniju rezultatom 2:0.

Bosna i Hercegovina će se u drugom kolu u Trening centru NS BiH u Zenici u utorak u 16:00 sati sastati sa Slovenijom. Istog dana u 17:00 sati na programu je meč Češka – Bjelorusija.

Podsjetimo, promociju u A Ligu nacija ostvarit će prvoplasirana ekipa.