Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Scattered Clouds

1. Juna. 2023. Sport
Sevilja nakon penala pobijedila Romu i osvojila Evropa ligu!

Fudbaleri Sevilje su nakon penala savladali Romu i osvojili Evropa ligu sedmi put u svojoj historiji! Roma je povela preko Paula Dibale (Dybala) u 35. minuti igre. “Vučica” je bila puno bolji rival sve do završnice prvog dijela.

U drugom poluvremenu je Sevilja od starta preuzela inicijativu i u 55. zasluženo stigla do poravnanja. Đanluka Manćini (Gianluca Mancini) je nespretno reagovao i postigao autogol.

Nakon 1:1 u regularnih 90 minuta igre, pristupilo se produžecima. Rezultat se nije mijenjao, pa su se izvodili penali u kojima su se mnogo bolje snašli Andalužani i slavili sa 4:1.

Sigurni izvođači penala za Sevilju bili su Okampos, Lamela, Rakitić i Montiel. Za Romu je pogodio Kristante, dok su promašili Manćini i Ibanjez.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović nije ulazio u igru.

Inače, Sevilji je ovo sedma titula u Evropa ligi. Andalužani imaju sedam od sedam u finalima ovog takmičenja.

S druge strane, ovo je prvi poraz Žozea Murinja u finalima evropskih takmičenja. Ima pet pobjeda i jedan poraz u šest finala.