Nogometaši Mjallbyja osvojili su prvu titulu prvaka Švedske u historiji gostujućom pobjedom protiv Goteborga 2:0 u susretu 27. kola.Mjallby sada ima čak 14 bodova prednosti u odnosu na Hammarby tri kola prije kraja i pitanje prvaka je riješeno.
Mjallby je još ranije upisan u Guinnessovu knjigu rekorda kao ekipa iz najmanjeg mjesta koja nastupa u najvišem rangu nacionalnog nogometa, a sada su postali i prvaci – podvig kakav će neko teško moći ponoviti.U selu je davne 1953. godine izgrađen stadion Strandvallen, na kojem Mjallby igra svoje utakmice. Kapacitet je 6.750 gledalaca, a tribine su ispunjene do posljednjeg mjesta.
Godišnji budžet ovog kluba je svega 7,7 miliona eura, a to je, poređenja radi, tek osmi dio novca kojeg godišnje troši velikan Malmo. Naredne sezone igrat će u kvalifikacijama za Ligu prvaka.
ZADNJE VIJESTI IZ Sport

