Tuesday, 18. March 2025.
Unsko-sanski kanton -1° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

31. Jula. 2014. Svijet, Vijest dana, Vijesti
Savjet EU odobrio sankcije protiv Moskve – Ukrajinski parlament nije prihvatio ostavku Jacenjuka – Opsadno stanje u Donjecku

Savjet EU dao je u četvrtak završno odobrenje za uvođenje ekonomskih sankcija protiv Rusije, saopšteno je u Briselu. “Savjet je danas usvojio restriktivne mjere EU, imajući u vidu akcije Rusije na destabilizaciji situacije na istoku Ukrajine. Ovo daje pravnu vrijednost sporazumu postignutom na sastanku Komiteta stalnih predstavnika u utorak, 29. jula”, navodi se u saopštenju.

Tekst dokumenta biće objavljen u Službenom glasniku EU tokom dana, a stupiće na snagu u petak, 1. augusta.

EU je prije dva dana usaglasila novi paket ekonomskih sankcija protiv Rusije zbog ukrajinske krize.

Mjere onemogućavaju ruskim državnim finansijskim institucijama pristup tržištima kapitala u EU, zabranjuju trgovinu oružjem sa Rusijom i uspostavljaju zabranu izvoza robe vojnim korisnicima.

Rusiji je, takođe, onemogućen pristup osjetljivim tehnologijama, naročito u oblasti naftne industrije, prenosi agencija RIA “Novosti”. “Ove mjere biće primijenjene na nove ugovore”, navodi se u saopštenju. Evropska komisija je u srijedu objavila imena osam pojedinaca i tri ruske kompanije koje su na meti sankcija zbog navodne uloge u eskalaciji ukrajinske krize. Ovim je broj sankcionisanih pojedinaca povećan na 95, a kompanija na 23. Moskva je nekoliko puta saopštila da su ove mjere kontraproduktivne i napomenula da sankcije “ne vode nikuda”.

Ukrajinski parlament u četvrtak nije prihvatio ostavku koju je ponudio premijer Arsenij Jacenjuk prošle sedmice, saopćila je Pres služba Parlamenta. Današnjom odlukom Jacenjuk i aktuelna vlada nastavit će da obavljaju dužnosti do izbora, koji će se održati u oktobru.

Vlasti samoproglašene Donjecke Narodne Republike proglasile su danas opsadno stanje u gradu Donjecku, na istoku Ukrajine, zbog nastavka artiljerijskih napada ukrajinske vojske.

ZADNJE VIJESTI IZ Svijet Vijest dana Vijesti

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision