[bsa_pro_ad_space id=9]
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se desila na autoputu u zapadnom Sibiru poginulo je 12 osoba, uključujući deset mladih gimnastičara iz Neftejuganska.
Kako pišu ruski mediji, nesreća se desila na autoputu između Tumena i Hanti Mansiska pri čemu su se sudarili kamion i autobus koji je prevozio mlade gimnastičare, dok su u sudaru učestvovala još dva automobila.
Svi poginuli su bili starosne dobi između 12 i 14 godina, dok je u nesreći stradalo još 30 osoba među kojima i 25 djevojčica i dječaka od kojih je desetero u vrlo teškom stanju.
“Na mjesto nesreće stiglo je deset kola hitne pomoći, te dva vatrogasna vozila kako bi pomogli unesrećenima”, kazao je glasnogovornik lokalne bolnice Vadim Simonenko.
(Vijesti.ba / AA)
ZADNJE VIJESTI IZ Svijet
IZDVOJENO
11.12.2024
Izrael razara Siriju

