Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 20° C Clear Sky

7. Januara. 2016. Sport, Vijesti
Rukometaši BiH pobijedili Kosovo rezultatom 33:29

Pobjedom protiv selekcije Kosova, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2017. godine u Francuskoj. Izabranici selektora Dragana Markovića pobijedili su Kosovo u Đakovici rezultatom 33:29, a BiH su do nove pobjede u kvalifikacijama predvodili Nikola Prce s devet i Dejan Malinović sa šest golova.

U prvom poluvremenu meča odmah se vidjelo da je BiH mnogo kvalitetniji protivnik. Bh. rukometaši su u prvoj dionici utakmice imali velikih osam golova razlike, ali domaći sastav, koji u ovom kvalifikacijama još uvijek nije uspio osvojiti bodove, nije se predavao, te je u nekoliko navrata smanjivao rezultatski deficit.

Kosovo je pred kraj drugog poluvremena uspjelo doći i do tri gola zaostatka, ali BiH predvođena rapoloženim Prceom nije dozvolila iznenađenje, koje bi za naš tim bilo ravno katastrofi.

Revanš utakmica sa Kosovom igrat će se 9. januara u Tuzli, dok se u preostala dva duela kvalifikacija bh. tim sastaje sa Slovačkom, 13. januara u Hlohovecu, i Litvanijom, 17. januara u Tuzli.

Nakon ove pobjede reprezentacija BiH zauzima prvo mjesto u Prvoj grupi kvalifikacija, a da li će zadržati tu poziciju ovisi o duelu između Litvanije i Slovačke.