Thursday, 18. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Overcast Clouds

27. Januara. 2022. Sport
Rukometaši Francuske čudesnim preokretom pobijedili Dansku, poznati parovi polufinala

Rukometaši Francuske pobijedili su u petom kolu drugog kruga Evropskog prvenstva selekciju Danske rezultatom 30:29 te su tako obje selekcije izborile polufinale. Danska je još ranije izborila plasman dalje, dok je Francuzima bilo potrebno da ne izgube..

Danci su fenomenalno otvorili utakmicu i već na početku su imali prednost od 3:0. Francuzi nisu nikako mogli da se snađu, a kako se primicao kraj poluvremena igrali su sve lošije. Pred sami odlazak na odmor Danci dolaze i do pet golova prednosti (14:9), a s tom razlikom je okončan prvi dio susret (17:12).

I u nastavku utakmice, Danci su sigurno čuvali svoju prednost koja je bila pet razlike desetak minuta prije kraja meča (27:22). A onda je uslijedio neobjašnjiv pad. Francuzi prave seriju od 4:0 pa dolaze na samo jedan gol razlike. Uslijedila je dramatična završnica, a u minut i po prije kraja meča Francuska prvi put dolazi do vodstva (30:29). Uspjeli su sačuvati to vodstvo i tako doći do velike pobjede.

Najbolji kod Francuza bili su Descat i Mem koji su postigli po osam golova. Kirkelokke je postigao 10 golova za Dansku, a veliku pomoć je imao u Holmu koji je devet puta tresao mrežu Francuza.

Francuska je ovom pobjedom preotela prvo mjesto u grupi 1 upravo od Danske koja se već ranije plasirala u polufinale.

Danska će u polufinalu igrati protiv Španije, a Francuska protiv Švedske. Ovi mečevi se igraju u petak.