Sunday, 21. December 2025.
Unsko-sanski kanton 3° C Overcast Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

12. Jula. 2015. Region, Vijesti
Rijaset: Napad na Vučića neprihvatljiv -Nikolić: Vučić je napadnut zato što je predstavljao Srbiju

Beograd – Rijaset Islamske zajednice Srbije najoštrije je osudio napad na premijera Aleksandra Vučića posle komemoracije u Potočarima, poručivši da je ono što se dogodilo “apsolutno neprihvatljivo i u suprotnosti sa islamskim učenjem, ljudskim i komšijskim normama”.

U saopštenju se navodi i da je “Islamska zajednica prihvatila vest o odlasku premijera Vučića u Potočare kao nadu za otvaranje jedne nove stranice suživota Bošnjaka i Srba na svim prostorima, nadu za pomirenjem i svjetlijom budućnošću”.

“U islamu gost je svetinja, a premijerov dolazak u Potočare je više od toga. Bezumno je i neljudski koristiti bol majki Srebrenice za umrlima radi iskazivanjamržnje i netrpeljivosti. Upravo je mržnja i netrpeljivost uzrok okupljanja danas na najvišem stratištu posle Drugog svetskog rata”, navodi u saopštenju Rijaset Islamske zajednice Srbije.

Predsednik Srbije Tomislav Nikolć ocjenio je u nedjelju da incident u Srebrenici i napad na premijera Aleksandra Vučića predstavljaju pokušaj linča “i jasno pokazuje šta o Srbima kao narodu misle pojedini bošnjački političari i verske vođe”.

Nikolić je u saopštenju istakao da je Vučić napadnut zato što je predstavljao Srbiju i zato što je došao s rukom ispruženom u znak pomirenja.

ZADNJE VIJESTI IZ Region Vijesti

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision