Wednesday, 8. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Light Rain

7. Augusta. 2015. Sport, Vijest dana
Reprezentacija BiH nastavlja pobjednički put: Nakon Srbije u Kaunasu pala i Italija

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH predvođena selektorom Josipom Pandžom savladala je Italiju u drugom susretu grupne faze Evropskog prvenstva u Litvaniji. Na kraju susreta rezultat je glasio 77:65

Zlatni momci sa Olimpijskih igara za mlade nakon pobjede nad Srbijom (79:59) u prvom kolu, svoj put ka medalji nastavili su i današnjom visokom pobjedom nad Italijom.

O nadmoći mladih bh. košarkaša nad svojim vršnjacima iz Italije govori i rezultat na poluvremenu koji je glasio 50:19 u korist BiH.

Treba istači da su Talijani u drugoj četvrtini postigli tek pet poena dok su izabranici selektora Josipa Pandže u obje četvrtine postigli po 25 poena. Na kraju druge četvrtine, sa zvukom sirene, Alikadić je sa pola terena postigao trojku.Ipak, bh. kadeti su se opustili u druge dvije četvrtine, pogotovo u posljednjoj dionici koju su Talijani dobili rezultatom 25:11.

BiH je ponovo do pobjede predvodio sjajni Džanan Musa koji je postigao 23 poena i imao 19 skokova. Sani Čampara i Njegoš Sikiraš postigli su po 13 poena, a dvocifren je bio i Lazar Mutić sa 10 poena.

Slijedeći susret i posljednji u grupi C bh. kadeti igraju protiv Finske sutra u 19:00 sati.