Saturday, 4. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Broken Clouds

14. Maja. 2015. Sport, Vijesti
Remi u Madridu, Juventus u finalu

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Lige prvaka, pošto su u polufinalu ukupnim rezultatom eliminisali branioca trofeja Real Madrid sa 3:2.

Real Madrid i Juventus su večeras na stadionu Santiago Bernabeu odigrali neriješeno 1:1.

Kraljevski klub je do prednosti došao u 23. minutu iz jedanaesterca, koji je realizovao Cristiano Ronaldo, da bi izjednačenje gostima doneo Alvaro Morata u 57.

Real Madrid je u jakom ritmu počeo utakmicu i već u šestom minutu došao do prve prilike na utakmici, ali je udarac Karima Benzeme sa oko 10 metara završio pored gola.

Domaćin je sljedeću dobru šansu imao u 20. minutu, a ovaj put u prilici se našao Gareth Bale, koji je s distance dobro šutirao, ali je Gianluigi Buffon spriječio rivala da dođe do prednosti.

Ronaldo je u 22. minutu proigrao Jamesa Rodrigueza u kaznenom prostoru, koji je pao poslije duela sa Giorgiom Chiellinijem, a arbitar je dosudio jedanaesterac. Zvanično najbolji fudbaler planete je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Do kraja poluvremena Real je pritiskao rivala i stvorio nekoliko dobrih prilika, ali im je nedostajalo sreće, a i na golu Juventusa je bio raspoloženi Buffon.

Juventus je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme i nije dopustio Realu da uspostavi kontrolu. Dobra igra rezultirala je golom Morate u 57. minutu sa oko 10 metara na asistenciju Paola Pogbe.

Posljednjih pola sata igre donijelo je mnogo uzbuđenja. Real je uglavnom pritiskao rivala, a tri dobre prilike imao je Bale. Međutim, njegovi udarci su svaki put završili pored gola.

I “stara dama” je mogla na Santiago Bernabeu da dođe do trijumfa, ali je Iker Casillas prvo u 69. minutu zaustavio Claudija Marchisija u situaciji “jedan na jedan”, te je u 88. odbranio udarac Pogbe sa oko 15 metara.

Juventus će se u finalu 6. juna u Berlinu sastati sa Barcelonom, koja je jučer ukupnim rezultatom 5:3 eliminisala Bayern iz Minhena.