Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 23° C Scattered Clouds

6. Aprila. 2017. Sport
Real siguran protiv Leganesa

Fudbaleri Real Madrida vratili su se na prvo mjesto tabele Primere, pošto su u gostima pobijedili Leganes sa 4:2.

Real je do trijumfa predvodio Alvaro Morata, koji je postigao klasični het-trik. Gosti su poveli pogotkom Hamesa Rodrigesa u 15. minutu, da bi španski napadač pogocima u 18. i 23. minutu povisio na 3:0.

Leganes je do poluvremena smanjio na 3:2 golovima Gabrijela i Lusijana, da bi Morata svojim trećim golom u 49. minutu postavio konačni rezultat.

Real sada ima dva boda više od Barselone, koja je ranije bez problema pobijedila Sevilju sa 3:0. Madriđani imaju i meč manje.

Leganes ima 27 bodova i nalazi se na 17. mjestu, sa pet bodova više od timova iz opasne zone.

U ostalim mečevima, “fenjeraš” Osasuna je pobijedila Alaves sa 1:0 i tako došla do tek druge pobjede u sezoni. Pobjednički pogodak postigao je Alehandro Berenger u 88. minutu, na asistenciju srpskog internacionalca Gorana Čaušića.

Malaga je u gostima pobijedila Sporting Hihon 1:0 i tako goste ostavila u opasnoj zoni, odnosno na 17. mjestu, sa 22 boda. Deportivo je kod kuće odigrao 0:0 sa pretposljednjom Granadom.

Tim iz Korunje je 16. na tabeli sa 28 bodova, jednim više od Leganesa, dok je Granada pretposlednja sa 20 bodova.