Monday, 20. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Overcast Clouds

29. Maja. 2016. Sport, Vijesti
Real Madrid novi prvak Europe – Ludnica u Madridu

Drugi put u posljednje tri sezone, te ukupno 11. put u svojoj povijesti nogometaši Real Madrida prvaci su Europe. U finalnom dvoboju na San Siru ‘Kraljevski klub’ je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio gradskog suparnika Atletico 5-3 nakon što je utakmica završila rezultatom 1-1. Real je poveo u 15. minuti golom Sergia Ramosa na asistenciju Garetha Balea.

Atletico je mogao izjednačiti u 46. minuti, no Antoine Grizmann je promašio jedanaesterac. Ipak, daleko bolju igru u nastavku Atletico je okrunio golom Yannicka Carrasca za 1-1 u 79. minuti. Do kraja susret, a potom niti u produžetku nije bilo golova pa je pobjednik dobiven udarcima s bijele točke. Za Real su sva petorica igrača bila precizna, zabili su Lucas Vazquez, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo, dok su kod Atletica golove zabili Griezmann, Gabi i Saul, dok je Juanfran pogodio vratnicu. Bila je to repriza od prije dvije sezone kada su u finalu također igrali madridski klubovi. Real je u Lisabonu tada slavio nakon produžetaka 4-1. Realu je ovo bilo 14. finale i 11. naslov prvaka (1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014, 2016.). Atletico je treći put igrao finale Kupa/Lige prvaka i svaki put je posrnuo – 1974. od Bayerna, a prije dvije godine i večeras od Reala.

Nakon što je Cristiano Ronaldo postigao odlučujući gol iz penala za pobjedu Real Madrida u finalu Lige prvaka u Milanu, presretni navijači počeli su se okupljati u centru Madrida, a jutros su svoje heroje dočekali u sveopštem veselju. Sinoćnje okupljanje najvjernijih navijača na madridskom trgu Plaza de Cibeles bilo je uvod u današnje veliko slavlje na ulicama španskog glavnog grada. Da nema vremena za spavanje dokazali su igrači sa trofejom Lige prvaka i zastavama u rukama koji su u otvorenom autobusu rano jutros počeli paradu, a na ulicama ih je dočekao ogroman broj ljudi. Kapiten Sergio Ramos i strijelac odlučujućeg pogotka Cristiano Ronaldo dugo su aplaudirali navijačima zasuti konfetima, a na Plazi de Cibeles, gdje se nalazi i gradska vijećnica, trener Zinedine Zidane izašao je iz autobusa sa peharom u rukama. Uz navijačke pjesme i povike ushićenja slavlje će se nakon parade ulicama Madrida nastaviti na stadionu Santiago Bernabeu.