Tuesday, 30. April 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Clear Sky

6. Aprila. 2015. Sport, Vijesti
Ragbi reprezentacija BiH pobijedila Srbiju rezultatom 15:7

Seniorska ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici pobijedila selekciju Srbije rezultatom 15:7(poluvrijeme 10:7).

U izuzetno fer i korektnoj igri, ali u otežanim uslovima, na  raskvašenom terenu, reprezentativci BiH bili su bolja ekipa i slavili pobjedu.

Selektori obje reprezentacije iskoristili su priliku da isprobaju veći broj igrača, koji bi trebali nastupati u nastavku takmičenja u okviru Evropskog prvenstva.

Obje reprezentacije nastupile su i bez većeg broja standardnih reprezentativaca, tako da su i mlađi igrači dobrili svoje prilike da se dokažu.

Strijelci za Bosnu i Hercegovinu bili su Ajanović, Gojković i Spahić, po pet, a za Srbiju pet poena je  postigao Knežević.