Wednesday, 1. May 2024.
Unsko-sanski kanton 12° C Broken Clouds

20. Septembra. 2020. Sport
Rafael Nadal senzacionalno ispao u četvrtfinalu Mastersa u Rimu

Španski teniser Rafael Nadal (3. ATP) iznenađujuće je završio učešće na Mastersu u Rimu već u četvrtfinalu nakon poraza od Argentinca Diega Schwartzmana (15. ATP) u dva seta.

Schwartzman je savladao Španca sa 6:2, 7:5 za 124 minute igre i tako ga spriječio da i treću uzastopnu godinu dođe do trofeja u Rimu.

Iako je Nadal dobio svih devet prethodnih duela protiv Argentinca, u sinoćnjem desetom međusobnom okršaju pružio je izuzetno lošu partiju.

Igrao je bez koncentracije i pravio često greške, dok je Schwartzman bio daleko iznad svog nivoa od početka meča.

Nadal je uspio u drugom setu spasiti tri break lopte, ali je i propustio jednu prije nego što je uslijedila serija breakova od sedmog do 11. gema.

Argentinac je iz toga izašao kao pobjednik iskoristivši u posljednjem gemu prvu meč loptu za plasman u polufinale gdje ga čeka Kanađanin Denis Shapovalov.