Uspješno je završena akcija potrage za nestalim stranim državljanima, tačnije majkom i troje djece koji su se izgubili na području Blatnice koja se nalazi na području između Zenice i Teslića.Kako nam je rekao Kenan Hrustanović iz Gorske službe spašavanja Zenica, njih je navigacija u automobilu odvela ratnim putem preko Teslića.”Često ljudi zalutaju na tom putu. Oni su u jednom trenutku odlučili napustiti vozilo i krenuti pješke jer je auto bilo blokirano”, rekao je on.
Bili su dezorijentirani i pothlađeni te su nasumično zvali brojeve telefona i tako stupili u kontakt sa vatrogasnom službom u Zenici koji su pozvali GSS Zenica.
Na teren je bilo upućeno 18 spasioca koji su kroz sat do dva uspjeli pronaći austrijske državljane te je ova priča dobila sretan kraj.
Oni su bili pothlađeni jer su proveli nekoliko sati na otvorenom te, kako nam je rekao Hrustanović, pod stresom zbog cijele situacije.
ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina
