Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 2° C Scattered Clouds

12. Oktobra. 2021. Sport
Pripremni mečevi: Skromne partije Nurkića i Garze u porazima Portlanda i Detroita

Portland Trail Blazersi su odigrali svoju drugu pripremnu utakmicu u NBA predsezoni. I ponovo izgubili.

Sacramento Kingsi upisali su pobjedu nad domaćinom u Moda Centeru sa glatkih 93:107. Doduše, Portland je bio znatno oslabljen jer nisu igrali Damian Lillard i CJ McCollum.

Jusuf Nurkić na parketu je proveo 18 minuta i za to vrijeme upisao pet poena, osam skokova, tri asistencije i jednu blokadu. Najefikasniji kod njegovih Blazersa bio je Anfernee Simons (24 poena), dok je strijelce Kingsa predvodio Davion Mitchell (20).

Memphis je nanio težak poraz Detroitu od 127:92, a potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza igrao je nešto više od 13 minuta. Zabilježio je dva poena i tri skoka za poražene Pistonse.