Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 24° C Broken Clouds

15. Marta. 2016. Sport, Vijesti
PREOKRET PROTIV GRUZIJE: Bh. kadeti pobjedom otvorili Elitni krug kvalifikacija za EURO

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Gruziju u prvom kolu Grupe 3 Elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Bh. kadeti su u gruzijskoj prijestolnici Tbilisiju nadigrali vršnajke iz Gruzije rezultatom 2:1. Izabranici Sakiba Malkočevića su do tri važna boda stigli zahvaljujući preokretu.

Gruzija je u vodstvo došla u 14. minuti, kada je mrežu Vasilja pogodio Ivaniadze.

Na naše kadete rano vodstvo domaćina nije mnogo utjecalo. Za samo dvije minute tim Sakiba Malkočevića vratio se u igru. Za izjednačenje je pogodio Resić.

Bosna i Hercegovina je do pobjede došla pet minuta prije kraja utakmice. Vladić je sjajno uposlio Kovača, a ovaj odmjerenim udarcem mirno poslao loptu iza leđa gruzijskog golmana.

Ubrzo nakon vodećeg pogotka, u 76. minuti, bh. kadeti su ostali sa igračem manje. Zbog oštrog starta direktan crveni karton zaradio je Dadić.

Gruzija je sa igračem više u posljednjoj minuti nakon prekida imala odličnu priliku za izjednačenje, ali je Vasilj odlično intervenisao i sačuvao tri boda za Zmajiće.

Drugi susret u našoj grupi od 13 sati igraju Rusija i Italija.

Naredni protivnik Bosne i Hercegovine bit će Italija 17. marta.

Na EP plasirat će se pobjednici osam grupa i sedam drugoplasiranih ekipa.

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Perić, Beširević, Čeliković, Velić, Mirić (od 74. Sadiku), Resić (od 90. Šabanadžović), Kovač, Dadić, Veladžić, Hadžić ( od 67. Vladić)

Gruzija: Gugeshashvili, Kikalishvili, Kapianidze, Kasrelishvili, Kharabadze, Kutsia, Ninua, Shetsiruli (od 41. Andronikashvili), Kavtaradze (od 53. Davitashvili), Chakvetadze, Ivaniadze (0d 74. Spanderashvili)

IZVOR: Faktor.ba