Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Clear Sky

8. Novembra. 2014. Sport, Vijest dana
Premijer liga BiH: Sarajevo savladalo Vitez, Željo remizirao sa Travnikom

Sarajevo je danas na Koševu u okviru 14. kola BH Telecom Prmijer lige BiH savladalo ekipu Viteza rezultatom 1:0. Pobjedonosni gol postigao je Puzigaća iz jedanaesterca.Široki je na Pecari rutinski savladao ekipu Slavije reuzultatom 2:0.

U 38. minuti Buhač je doveo Širokobriježane u vodstvo, da bi u 40. minuti poslije ubačaja Zakarića iz kornera Pandža glavom savladao Kuburu.

Velež je u Mostaru dočekao Zvijezdu iz Gradačca, koja je sa stadiona Vrapčići ispraćena prazbih ruku. Rođeni su poveli golom Hajdarevića u 6. minuti, da bi Zvijezda izjednačila u 23. minuti preko Gadže, koji je u 36. minuti postigao svoj drugi gol za vodstvo gostiju. Preokret Veleža desio se u samom finišu utakmice kada prvo Popović u 84. minuti poravanava da bi u 90. Pejić donio pobjedu.

Mladost iz Velike Obraske savlada je tuzlansku Slobodu rezultatom 1:0. Gol odluke postignut je u 5. minuti a djelo je Komarčevića.

Čelik je na Bilinom savladao Radnik iz Bijeljine rezultatom 2:1. Gol za vodstvo Čelika postigao je Dedić u 8. minuti, da bi Antić poravnao u 66. Pobjedonosni pogodak postigao je Duvnjak u 85. minuti.

Travnik i Željezničar su na Piroti odigrali utakmicu bez pogodaka. Drina i Borac su podijelili bodove u Banjoj Luci odigravši 0:0.