Friday, 3. May 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Light Rain

27. Septembra. 2018. Sport
Premijer liga BiH: Musemićevo Sarajevo usamljeno na vrhu Premijer lige nakon užasno neefikasnog kola
U poprilično neefikasnom 11. kolu viđene su čak tri utakmcie u kojima nije bilo pogodaka. Prvi su na teren izašli igrači Zvijezde 09 i Radnika, a ekipa koju sada s klupe predvodi Darko Nestrović ni nakon ovog kola nije upisala prvu pobjedu u Premijer ligi.

Zvijezda je bila bolji protivnik od Radnika, domaći su imali konkretnije prilike, ali ipak nisu uspjeli postići pogodak vrijedan tri boda i meč je završen bez pobjedika.

Za razliku od te utakmice, u Gabeli se na meču između GOŠK-a i Čelika vidjela jedna od najlošijih utakmica u ovoj sezoni, a sve vrijedno spomena desilo se u 90 minuti. Prvo je Aleksić imao kolosalnu priliku da donese svojoj ekipi pobjedu, a onda je na drugoj strani Jazvin mogao kazniti GOŠK i donijeti pobjedu Čeliku, no nije bio precizan.

Nakon meča, trener GOŠK-a Feđa Dudić podnio je neopozivu ostavku, pa je tako prvi trenerski mandat ovog nekadašnjeg nogometaša završen ostavkom s prvom krizom rezultata.

Najefikasniji meč kola odigran je na Tušnju između Tuzla Cityja i Krupe, a Slobodan Starčević upisao je pobjedu protiv bivšeg kluba. Sjajan debi u novom klubu imao je Vojo Ubiparib koji je upisao pogodak i asistenciju, dok je Krupa tek u finišu stigla do utješnog pogotka.

Zrinjski je Pod Bijelim brijegom s minimalnih 1:0 porazio žilavu Mladost, a heroj Plemića opet je bio Nemanja Bilbija koji je iz slobodnog udarca fantastično pogodio za tri boda aktuelnog prvaka, što je druga uzastopna minimalna pobjeda za Zrinjski poslije pobjede u Bijeljini protiv Radnika.

U derbiju kola Sarajevo je također s minimalnih 1:0 porazilo Široki Brijeg, a gol vrijedan tri boda postigao je Benjamin Tatar u prvom poluvremenu. Klub s Pecare odigrao je odličnu utakmicu na Koševu, bio je sasvim ravnopravan protivnik Sarajevu, ali je na kraju ipak poražen.

U posljednjem meču 11. kola na Grbavici su se sastali stari rivali Željezničar i Sloboda, a meč je završen bez pogodaka. Plavi su tokom svih 90 minuta izgledali bezidejno, trener Milomir Odović nakon meča ocijenio je igru kao najgoru od kada se vratio na klupu, dok se s druge strane Sloboda još jednom pokazala u odličnom izdanju i sasvim zasluženo su na na četvrtom mjestu Premijer lige BiH sa 18 osvojenih bodova.

Prvi strijelac Premijer lige nakon 11. odigranih kola je Nemanja Bilbija koji se izjednačio s Elvirom Koljićem koji je otišao iz Krupe, dok je na drugom mjestu Sulejman Krpić koji ima sedam pogodaka. Tatar je protiv Širokog Brijega postigao šesti pogodak u sezoni.