Saturday, 27. July 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Clear Sky

6. Januara. 2024. Sport
Poraz bh. rukometaša protiv Švicarske

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na međunarodnom turniru Yellow Cup, koji se održava u švicarskom Vinterturu.Izabranici selektora Irfana Smajlagića su u drugom kolu turnira poraženi od domaćina Švicarske sa 39:21.

Rukometaši BiH osramotili su se u pretposljednjoj provjeri uoči Evropskog prvenstva i doživjeli ubjedljiv poraz.

Domaćini su od početka kontrolisali rezultat, a njihova prednost je dostigla šest golova u prvom poluvremenu.

Katastrofa za bh. tim uslijedila je u nastavku kada domaćin već nakon 13 minuta dolazi do dvocifrene prednosti, što im nije bilo dovoljno pa su do kraja napunili mrežu bh. reprezentacije.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Panić sa deset golova, a kod Švicarke Zender sa sedam pogodaka.

Najbolji bh. rukometaši će u posljednjem kolu u subotu od 14 sati igrati protiv Rumunije, koja je danas savladala selekciju Argentine sa 30:23.

Prvu utakmicu na EP-u u Njemačkoj rukometaši BiH igraju 11. januara protiv Švedske. Dva dana kasnije sastaju se sa Nizozemskom, a grupnu fazu okončat će 15. januara susretom s Gruzijom.