Saturday, 20. December 2025.
Unsko-sanski kanton 2° C Broken Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

20. Septembra. 2015. Region, Vijesti
Ponovo otvoren prelaz Horgoš – Stefanović: Srbija očekuje da mu EU nadoknadi novac

Granični prelaz Horgoš jedan između Srbije i Mađarske ponovo je danas otvoren, nakon što ga je mađarska strana zatvorila prije nekoliko dana zbog priliva migranata.

Ministri unutrašnjih poslova Srbije i Mađarske, Nebojša Stefanović i Šandor Pinter, dogovorili su se da granični prelaz Horgoš 1 bude otvoren za saobraćaj.

Nebojša Stefanović i Šandor Pinter su nešto prije 11 sasti zajednički uklonili prvu ogradu sa Horgoša 1 i time ponovo taj granični prelaz pustili u promet za putnički i teretni saobraćaj.

Stefanović kaže da je prioritet međunarodni tranzit, ekonomska saradnja i interes stanovništva sa obje strane.

Kako je rekao, Mađarska i Srbija su dobri susjedi, a otvaranje pokazuje da znaju da riješe probleme.

Šandor Pinter ističe da vanredna situacija traži vanredna rješenja.

– Rješenja vanredne situacije smo zajedno pronašli. Nažalost, to smo morali ostvariti zatvaranjem graničnih prelaza”, kaže Šandor.

ZADNJE VIJESTI IZ Region Vijesti

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision