Srijeda, 27. Novembra 2019.
Unsko-sanski kanton 6° C Clear Sky

27. Novembra. 2019. Sport
Poljak je nezaustavljiv: Nestvarna statistika Roberta Lewandowskog u 2019. godini
Lewandowski je prvi pogodak postigao u 53. minuti, a četvrti u 68. minuti. Bavarci su slavili rezultatom 6:0, a u ovom duelu Poljak je došao do svog 51. pogotka u 2019. godini.

Lewandowski je odigrao 53 susreta za Bayern Minhen i reprezentaciju Poljske u ovoj godini, a postigao je samo dva gola manje. U Ligi prvaka je odigrao sedam utakmica u 2019. godini, a postigao je 10 pogodaka.

UEFA Champions League

@ChampionsLeague

𝙐𝙣𝙨𝙩𝙤𝙥𝙥𝙖𝙗𝙡𝙚❓

🇵🇱 Robert Lewandowski in 2019 for club & country = 🔥🔥🔥

View image on Twitter
749 people are talking about this

Šta tek reći za brojke Lewandowskog u sezoni 2019/2020. Poljak nije bio strijelac u samo jednoj utakmici Bundeslige i Lige prvka.

Nije pogodio za vikend u pobjedi Bavaraca nad Fortunom Dusseldorf (4:0). U svakom drugom susretu odigranom u Ligi prvaka i Bundesligi ove sezone Poljak je postigao minimalno jedan pogodak. Postigao je ukopno 16 pogodaka u 12 utakmica u Bundesligi, a deset u pet utakmica Lige prvaka.

Lewandowski je tako na listi najboljih strijelaca u 2019. godini “pobjegao” Lionelu Messiju za čak pet pogodaka. Argentinac trenutno ima 46 postignutih pogodaka u 2019. godini.