Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 10° C Scattered Clouds

15. Decembra. 2016. Sport
Pobjede Sitija i Junajteda u 16. kolu Engleske Premijer lige

Fudbaleri Čelsija nastavili su seriju dobrih rezultata, pošto su sinoć sa 1:0 pobijedili Sanderlend u 16. kolu Premijer lige.

Strijelac u gostima protiv posljednjeg plasiranog tima engleskog prvenstva bio je Sesk Fabregas.

Čelsi je i dalje prvi sa 40 bodova, šest više od Arsenala i Liverpula, koji je pobjedom 3:0 u gostima nad Midlsbroom izbio na drugo mjesto.

Dvostruki strijelac bio je Adam Lalana, dok je jedan pogodak postigao David Origi.

Sigurni su bili i ostali favoriti. Mančester junajted je kao gost sa 2:1 pobijedio Kristal Palas, a gol odluke postigao je Zlatan Ibrahimović dva minuta prije kraja.

Junajted je vodio golom Pola Pogbe u nadoknadi prvog poluvremena, a izjednačio je Džejms Mekartur u 66. minutu.

Mančester siti je golovima Pabla Sabalete i Davida Silve sa 2:0 pobijedio Votford na svom terenu, dok je Vest Hem sa 1:0, pogotkom Marka Nobla, kod kuće savladao Barnli.

Totenhem je bio ubijedljiv u Londonu protiv Hala, pošto je pobijedio sa 3:0, uz dva gola Kristijana Eriksena i jednim Vinsenta Vanjame.

Stouk i Sautempton igrali su neriješeno bez golova, a Vest Bromvič nije poremetio poraz od Čelsija u prošlom kolu, pošto je na svom trenu poijbedio Svonsi sa 3:0.

Junak je bio Salomon Rondon, koji je postigao het-trik, dok je strijelac za Svonsi bio Vejn Ratlidž.