Obje teniserke su bile uvjerljive u polufinalu
Amerikanka Serena Williams i Japanka Naomi Osaka boriće se za titulu na US Openu.
Obje igračice su lagano došle do velikog finala i njihove protivnice nisu imale previše šansi da slave u ovom meču.
Serena je sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:0 pobijedila Latvijku Anastasiju Sevastovu, te će 37-godišnja Amerikanka imati šansu da dođe do sedmog naslova na US Openu.
Prvi put je titulu slavila još prije 19 godina i ovo je zaista dokaz da je Serena jedna od najvećih teniserki svih vremena.
Sa druge strane u finalu će imati japansku teniserku Naomi Osaku koja je pobijedila Madison Keys 2:0 (6:2, 6:4) i postala je prva Japanka koja će igrati finale jednog Grand Slam turnira.
Osaka je odigrala vjerovatno najbolji meč u karijeri, spasila je čak 13 break lopti i na krjau je zasluženo prošla dalje nakon sat i po igre.
US Open, žene, polufinale:
Williams – Sevastova 2:0 (6:3, 6:0)
Osaka – Keys 2:0 (6:2, 6:4)
ZADNJE VIJESTI IZ Sport
